Już rok temu wydawało się, że poprzeczka jest wysoko zawieszona. 4 godziny nieprzerwanego rapu były jednak dopiero początkiem. Rademenez, czyli Radosław Blonkowski, rzucił samemu sobie drugie wyzwanie – 12-godzinny freestyle!

Próba bicia rekordu odbyła się w Planetarium Wenus. Tam od godziny 8:00 raper prowadził rymowane lekcje dla uczniów zielonogórskich szkół. Potem, Następnie o 16:00 rapował o swoim życiu, o świecie i gościach zaproszonych do planetarium. Towarzyszyli mu m.in. żużlowiec Patryk Dudek, Bachus i reżyser Grzegorz Lipiec.

Wybiła 20:00 i… padł rekord! Dokładny wynik Rademeneza to 12 godzin i 40 sekund. W końcówce czasu raper podziękował wszystkim osobom, które wsparły jego pomysł.

Nowy rapowy rekord Polski jest zwieńczeniem projektu „100 dni na free”. Polegał on na tym, że Rademenez przez 99 dni wykonywał improwizowany rap. Robił to w różnych miejscach i okolicznościach, np. po meczu Falubazu czy w drodze na wywiad do Radia Index. Dzień numer 100 to właśnie ten, w którym ustanowił rekord.

Jak zapowiadał wcześniej Rademenez, rekord Polski jest przymiarką do próby pobicia rekordu Guinessa. Najlepszy wynik na świecie w rapowym freestyle’u wynosi ponad dobę.

Aleksandra Pietruszewska (Radio Index).