– To nie była łatwa decyzja, ale trzeba nauczyć się żyć z tym koronawirusem, zachowując wszelkie środki ostrożności – mówił na naszej antenie Jarosław Skorulski. Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta decyzję o otwarciu od jutra przedszkoli i żłobków w Zielonej Górze nazwał przemyślaną i odpowiedzialną.

Choć słowo „otwarcie” naczelnik zastąpił „uchylaniem” drzwi. I stąd pytanie: ile dzieci pojawi się jutro w przedszkolach?

“Możemy z dokładnością, co do jednego dziecka powiedzieć, że tych dzieci w naszych progach będzie jutro 866 na 5516 miejsc, które normalnie funkcjonują, co daje ok. 16 procent dzieci, które wrócą ponownie do naszych jednostek” – Jarosław Skorulski.

Skorulski podkreślił, że na preferencyjnych warunkach traktowane są dzieci pracowników służby zdrowia, służb mundurowych i pracowników handlu.

Naczelnik zaznaczył również, że do placówek oświatowych posłane zostaną dzieci, których rodzice zmuszeni są już do powrotu do pracy.

Jak będą wyglądać obostrzenia sanitarne? Wszystkie przedszkola i żłobki otrzymają zapas płynów dezynfekcyjnych, ponadto placówki publiczne zostaną wyposażone w 800 przyłbic dla personelu.

“Nie chcemy, żeby dzieci oglądały głowy naszych pracowników z zakrytą twarzą. Chcemy, żeby ten kontakt był taki, żeby jak najmniej to dziecko wystraszyć. Dzieci będą normalnie widziały swoje panie przez przyłbice” – Jarosław Skorulski.
Naczelnik zapewnił też, że wnętrza przedszkoli będą ozonowane. – Pozwoli to na pozostawienie dywanów – dodał Skorulski. Firmy zewnętrzne będą też dezynfekować place zabaw. Więcej o tym na naszym portalu wZielonej.pl. Tam cała rozmowa z Jarosławem Skorulskim.

Gość na 96FM: Jarosław Skorulski

Wszystko co powinniście wiedzieć – zanim Wasze dzieci pójdą do żłobka lub przedszkola. Rozmawiamy z Jarosławem Skorulskim, naczelnikiem Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Miasto Zielona Góra.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Wtorek, 5 maja 2020

MK - Radio Index