Mamy dobrą wiadomość dla zielonogórzan. Od piątku (24.04) Ogród Botaniczny Bajkowa Zagroda zostanie otwarty. Będzie można go odwiedzić bezpłatnie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. 

O decyzji poinformował prezydent Janusz Kubicki w audycji „Miejski Alert” na antenie Radia Index. – Ogród zostanie otwarty w ograniczonym zakresie, nie skorzystamy np. z placu zabaw – powiedział prezydent. – Zrezygnujemy ze sprzedaży biletów.

Paweł Wysocki, opiekun ogrodu z ramienia Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej mówi, że wiele osób pytało, o udostępnienie tego popularnego miejsca spacerów w Zielonej Górze . – Ogród Botaniczny jest rodzajem lasu, dlatego podobnie jak parki może zostać otwarty – wyjaśnia P. Wysocki. – Do odwołania wejdziemy do ogrodu za darmo. Rodziny z dziećmi nie będą mogły niestety skorzystać z placu zabaw np. elektronicznej ciuchci. Do ogrodu będziemy musieli wejść w maseczkach i jednorazowych rękawiczkach, a spacerując zachować minimum dwumetrową odległość. Osoby, które zapomną rękawic, kupią je w automacie. Nie będzie limitu wejść. I jest jeszcze jedna dobra wiadomość, ogród ponownie zaprosi do bistro.

Zobacz Ogród Botaniczny wiosną:

Ogród botaniczny po zimie – są duże zmiany