Kilka tygodni upłynęło od oddania do użytku nowej siłowni wielopokoleniowej w parku Piastowskim. Piękny obiekt wraz z placem zabaw został właśnie objęty ochroną przez miejski system ochrony wizyjnej.

Siłownia i plac zabaw to bardzo popularne miejsce spędzenia czasu dla mieszkańców pobliskiego osiedla. Stale spotykają się tu osoby starsze, w wieku średnim jak i najmniejsze maluchy.
Krótko mówiąc jest tu miejsce wielopokoleniowej integracji. Zauważył to Prezydent Miasta i uzupełnił to miejsce o trzy kamery, które mają zadanie zabezpieczyć inwestycje ale przede wszystkim zapewnić całodobowo bezpieczeństwo mieszkańcom.
Plac zabaw i siłownię chronią kamery o rozdzielczości 4Mpx. Każda z doświetlaczem do pracy w nocy. Obraz jest stale obserwowany przez operatorów miejskiego monitoringu.

 

fot. BOW
Szczególne podziękowania za okazaną pomoc przy realizacji inwestycji należą się dyrektorowi Zielonogórskiego Ośrodka Kultury pani Agacie Miedzińskiej, prezesowi Zakładu Gospodarki Komunalnej panu Krzysztofowi Sikorze, radnemu Pawłowi Wysockiemu i dyrektorowi Centrum Komputerowego Uniwersytetu Zielonogórskiego panu Przemysławowi Baranowskiemu.

 

fot. BOW
Prezydent Miasta konsekwentnie rozbudowuje infrastrukturę miasta w tym  m.in. monitoring wizyjny.  W sierpniu br. upłynie 2 lata jak w naszym mieście działa system ochrony wizyjnej. Zaczynaliśmy od 65 kamer dzisiaj już pracują 104 kamery dające 302 obrazy.
Nad bezpieczeństwem w mieście pracuje przez 24 godziny m.in. Biuro Ochrony Wizyjnej, które przy współpracy z organami ścigania podejmuje  średnio  kilkanaście interwencji na dobę. Do tego należy doliczyć sprawy ze zdarzeń np. komunikacyjnych czy pomoc w odszukaniu sprawców wykroczeń lub przestępstw. Poszukujemy sprawców dewastacji mienia publicznego, w tym graficiarzy. To codzienność operatorów miejskiego monitoringu.
W perspektywie są kolejne inwestycje, które rozbudują nasz system monitoringu o nowe kamery. Ale o tym już niedługo napiszemy.
fot. BOW
mw