W najbliższy czwartek, 24 września br., w 199. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida, patrona Biblioteki, organizatorzy przygotowali szereg symbolicznych działań upamiętniających postać i twórczość literacką wybitnego prozaika, dramatopisarza, eseisty, grafika, rzeźbiarza, malarza i filozofa.

Każdy, kto w tym dniu odwiedzi  Bibliotekę Norwida może przyłączyć się do świętowania urodzin dostojnego jubilata!

Norwid, siedzący na ławeczce przed gmachem głównym, odświętnie przystrojony na tę okazję, czeka na fanów swojej twórczości!
Można złożyć mu życzenia, zaprezentować wiersz, zostawić symboliczny prezent lub po prostu szepnąć coś miłego do ucha!

Wchodząc do budynku Biblioteki usłyszymy poezję wieszcza w pięknej interpretacji, natomiast w działach udostępniania oraz filiach i agendach naszej Biblioteki tego dnia Norwid częstuje cytatami. Na czytelników czeka porcja złotych myśli, po które można sięgnąć i sprawdzić, co Norwid chciałby nam powiedzieć.

Z kolei na Facebooku Biblioteki zainicjowany zostanie Urodzinowy challenge Norwida, w którym może wziąć udział każdy, kto chciałby złożyć życzenia patronowi zielonogórskiej książnicy. Można to zrobić w dowolnej formie: wierszem, prozą, piosenką, zdjęciem, laurką, bukietem – pozostawiamy pełną dowolność i liczymy na kreatywność naszych czytelników. Wśród autorów najciekawszych życzeń rozlosujemy nagrodę w postaci pakietu książek.

A wieczorem, o godz. 18.00, z okazji 199. Urodzin Norwida, zapraszamy na promocję książek „ “Anioły urodziły się w Zielonej Górze” Lilianny Lilu Batory i Iwony Peryt Gierasimczuk oraz “Laura w Muzeum” Iwony Peryt-Gierasimczuk.
Spotkanie poprowadzi ks. prof. Andrzeja Draguła.
Promocji towarzyszy wystawa malarstwa Lilianny Lilu Batory, zorgnizowana w Galerii Biblioteki oraz występ zespołu muzycznego “Biała ćma” – Kajetan Suder, Sebastian Siuda.
Po spotkaniu możliwość nabycia książek.

Wydarzenie odbędzie się hybrydowo: z udziałem publiczności oraz poprzez transmisję online na fb Biblioteki.

Na spotkanie na żywo obowiązują miejscówki. Rezerwacje: Dział Promocji i Organizacji Wydarzeń – tel. 68 45 32 635, e-mail: promocja@wimbp.zgora.pl
Miejsce spotkania: Galeria i Sala im. Janusza Koniusza WiMBP w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna 
im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze