Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zielonogórskiej komendy zabezpieczyli odzież, buty, biżuterię i torebki z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Właścicielka sklepu usłyszała 9 zarzutów. Wartość towaru to co najmniej 50.000 złotych.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z przedstawicielem reprezentującym znane światowe marki odzieżowe kontrolowali we wrześniu stoiska oraz sklepy w naszym mieście. W jednym ze sklepów w centrum miasta znaleźli produkty, które jak się okazało po sprawdzeniu, mają podrobione znaki firmowe znanych światowych marek. Artykuły te były też znacznie tańsze niż ich oryginalne odpowiedniki, ale również dużo gorszej jakości.

fot. KMP ZG

Policjanci zabezpieczyli towar, a właścicielka sklepu została wezwana do komendy miejskiej na przesłuchanie. Okazało się, że to 49-letnia mieszkanka Zielonej Góry. Kobieta usłyszała 9 zarzutów wprowadzenia do obrotu towarów z zarejestrowanym, podrobionymi znakami towarowymi, których nie miała prawa używać. Według Ustawy prawo własności przemysłowej za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano wstępnie na co najmniej 50 tysięcy złotych.

fot. KMP ZG

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wielokrotnie w ciągu prowadzą podobne działania. Przestrzegamy przed podobną działalnością i przypominamy, że sprzedaż towarów z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem.

fot. KMP ZG
KMP - ZG