Już ćwierć wieku funkcjonują w przestrzeni naszego miasta. Dzisiaj, z okazji tak wyjątkowej rocznicy, Zielonogórskie Stowarzyszenie Amazonek zorganizowało jubileuszową uroczystość. Gala 25-lecia odbyła się w Lubuskim Teatrze.

Stowarzyszenie powstało w 1994 roku z potrzeby niesienia pomocy i wsparcia kobietom po chorobie nowotworowej piersi. To główny, ale nie jedyny cel funkcjonowania stowarzyszenia. Co warte podkreślenia Amazonki przede wszystkim pomagają sobie wzajemnie walcząc o odzyskanie zdrowia, sprawności fizycznej, ale także mentalnej i psychicznej równowagi, która pozwala na normalne funkcjonowanie.

Jubileuszowa gala w Lubuskim Teatrze pokazała wyraźnie jak ważną rolę mają przez cały czas do spełnienia członkinie stowarzyszenia. Dodatkowo była doskonałym pretekstem do spotkania się w szerszym gronie i oczywiście propagowania informacji na temat stowarzyszenia i jego profilu działalności. Podczas gali nie zabrakło również okolicznościowych wyróżnień i specjalnych podziękowań dla osób szczególnie ważnych dla działalności jaką prowadzą zielonogórskie Amazonki.

Materiał video Radia Index:

Jubileusz XXV-lecia Amazonek

Zielonogórskie Stowarzyszenie Amazonek obchodzi jubileusz 25-lecia. Rozmawiamy o początku działalności w Miasto Zielona Góra / Official account, wolontariacie, profilaktyce i finansach.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Czwartek, 17 października 2019