Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego, podobnie jak koledzy w całym województwie, prowadzą dzisiaj od rana działania „Trzeźwość”. Policyjne kontrole przez cały dzień będą w różnych miejscach w mieście i na drogach powiatu.

Działania „Trzeźwość”, czy „Trzeźwy Kierowca” już na stałe wpisały się w kalendarz akcji prowadzonych regularnie przez zielonogórską drogówkę. Obecne już od kilkunastu lat na drogach całego powiatu, również teraz w czasie pandemii prowadzone są z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Mimo początkowej niechęci kierujących w miarę upływu lat spotykają się z coraz większą aprobatą społeczną, ponieważ dają wymierne efekty – powodują eliminowanie z dróg kierujących po alkoholu. Coraz mniej osób decyduje  się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mieszkańcy Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego mają świadomość tych kontroli i wiedzą, że policjanci także w ten sposób dbają o ich bezpieczeństwo.

Wprawdzie w porównaniu z wynikami w przeszłości, wyraźnie widać iż efektem tych długofalowych działań jest m.in. to, że policjanci zatrzymują mniej pijanych kierowców, ale niestety wciąż kierujący pod wpływem alkoholu  – i coraz częściej pod wpływem narkotyków – są zatrzymywani przez policyjne patrole. Wprawdzie zdarza się tak, że podczas działań nie zostaje zatrzymany żaden nietrzeźwy – ale nie dzisiaj. Tuż po godzinie 7.00 na ul.Wrocławskiej zatrzymany został kierujący busem, który miał w organizmie ponad promil alkoholu.

kmp zg