Jubileusz 65-lecia, to z całą pewnością powód do dumy. Akrobatyka sportowa na ziemi lubuskiej właśnie obchodzi swój wyjątkowe urodziny.

Taka okazja zdarza się… Raz na 65 lat, więc nie ma się czemu dziwić, że to doskonały moment nie tylko na wspomnienia, ale również przypomnienie najważniejszych osób i idących za nimi sukcesów sportowych. Były więc kwiaty, podziękowania i oczywiście honorowe odznaczenia. Wśród wyróżnionych znaleźli się oczywiście działacze sportowi związani przez lata z akrobatyką, ale również samorządowcy i urzędnicy docenieni za wkład w rozwój tej dyscypliny sportu. Specjalne wyróżnienia otrzymali prezydent Janusz Kubicki i Stanisław Tarnawski – naczelnik Wydziału Sportu, Kultury i Turystyki w urzędzie miasta.

Oficjalna gala jubileuszowa była jednocześnie preludium do otwarcia Mistrzostw Polski Seniorów w Skokach na Trampolinie i Skokach na Ścieżce, które dzisiaj i jutro obywają się w naszym mieście.

Dodajmy, że podczas gali swoją karierę zawodniczą oficjalnie zakończył też Bartłomiej Hes, wieloletni i utytułowany zawodnik reprezentujący Zieloną Górę w kraju i na świecie.