– Czasami mam ochotę pograć z kolegami rasowego bluesa, a czasami mam ochotę zagrać piękną balladę jazzową – mówi Dariusz Nienadowski, Bluesowy Jamer Listopada 2019.

BLUESOWA PIĘCIOLINIA:

  1. Blues czy jazz?

Blues czy jazz, bardzo trudne pytanie. Wszystko zależy od dnia. Czasami mam ochotę pograć z kolegami rasowego bluesa, a czasami mam ochotę zagrać piękną balladę jazzową. Gdy zaczynałem studia muzyczne, blues był pierwszym rodzajem muzyki improwizowanej, która otworzyła mi drogę do tego, żeby później poznać takie znane tematy jak All Of Me czy All The Things You Are.

 

  1. Dlaczego trąbka?

Tutaj mogę trochę zaskoczyć, bo na początku chciałem grać na saksofonie, ale w orkiestrze („Budowlanki” – dopisek is), niestety, nie było już saksofonów altowych tylko tenorowe, a z racji tego, że byłem małym chłopcem, nie dałbym rady utrzymać tego instrumentu. I tak zaproponowano mi trąbkę i bez wahania stwierdziłem, że można spróbować i do dzisiaj nie żałuję tego wyboru.

 

  1. Lubię w Zielonej Górze…

W Zielonej Górze lubię to, że jest bardzo duży spokój i bardzo dużo zieleni. Podoba mi się również życzliwość, która jest w ludziach w tym mieście.

 

  1. Patent na dobry jam session?

Patentem na dobry jam jest właśnie to, co udało się zrobić Waleremu podczas Bluesowych Jam Session w Hauście. Zgromadził w jednym miejscu praktycznie wszystkich muzyków z Zielonej Góry, ale przede wszystkim udało mu się zebrać całą salę ludzi, którzy przyszli posłuchać jak oni grają. To jest w tym wszystkim najważniejsze, bo my, muzycy wykonujemy muzykę dla ludzi, a nie dla samych siebie.

 

  1. Muzyczne cele na najbliższy czas?

W najbliższym czasie skupiam się na skończeniu studiów w instytucie muzyki i potem chciałbym założyć własny zespół, w którym będę się spełniał jako muzyk jazzowy.

 

Igor Skrzyczewski

 

Co lubią w naszym mieście, dlaczego grają bluesa, jakie mają plany – o to m.in. pytamy w Bluesowej Pięciolinii, czyli pięciu pytaniach do muzyka miesiąca. Najlepszy Bluesowy Jamer wybierany jest przez publiczność podczas Bluesowych Jam Sessions, które odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca w Minibrowarze Haust. Najbliższy 27 grudnia.