Lato, wakacje! Nie wyjeżdżasz? Nie musisz! Wiele atrakcji w Zielonej Górze i okolicy czeka na Ciebie. Tym razem zachęcamy do rejsów po Odrze. Statek pasażerski Laguna przypływa do portu w Cigacicach i zaprasza na wodną przygodę w piątek, sobotę i niedzielę.

Rejsy statkiem są doskonałą atrakcją zarówno dla dzieci jaki i dorosłych. Z pokładu można oglądać otaczającą nas piękną przyrodę, odpocząć, zrelaksować się i poczuć wiatr we włosach. Na pokładzie Laguny znajduje się bufet gdzie możemy zamówić przekąski, lody, napoje zimne i ciepłe.

Przypomnijmy, że bliźniacze statki wycieczkowe Zefir i Laguna zostały zamówione przez nadodrzańskie samorządy w województwie lubuskim. Ich budowa była ostatnim polskim etapem projektu o nazwie “Odra dla turystów 2014 – rozwój turystyki wodnej na transgranicznym obszarze Doliny Środkowej Odry”. Wcześniej w ramach projektu w Lubuskiem zrewitalizowano porty rzeczne na Odrze w Nowej Soli, Cigacicach i Bytomiu Odrzańskim. Liderem projektu jest miasto Nowa Sól. Statki mają 25 metrów długości i mogą zabrać na pokład ok. 90 pasażerów każdy, a także kilkanaście rowerów.

Z racji pandemii koronawirusa w trosce o bezpieczeństwo, organizatorzy rejsów proszą o przestrzeganie kilku zasad podczas rejsów:

1. Przy wejściu na pokład, zdezynfekuj ręce.

2. Na dolnym pokładzie noś maseczkę.

3. Zachowaj bezpieczny odstęp od innych pasażerów.

4. Siadaj przy wyznaczonych miejscach, pozostaw wolny co drugi stół/ławkę.

5. Podczas kaszlu i kichania zasłaniaj się łokciem. Dodatkowo zalecana jest płatność płatność kartą, a maksymalna liczba pasażerów na rejsie to 45 osób. Do zobaczenia na pokładzie.

dg - WZG