Podczas bardzo nietypowej XVI Gali charytatywnej „Warto Jest Pomagać”, która w tym roku miała formę online, po raz dziesiąty wręczono w trzech kategoriach statuetki Anioła Roku 2020 oraz nagrody ufundowane m.in. przez Miasto Zielona Góra.

Jak czytamy w informacji Stowarzyszenia „Warto jest Pomagać” kapituła w składzie: Agnieszka Bachorz – wiceprezes Stowarzyszenia “Warto jest pomagać”, Agnieszka Der – RMF Maxxx, Natalia Dyjas-Szatkowska – Gazeta Lubuska, Katarzyna Mayer Bzowa – News Lubuski, Klaudia Pieszczyńska – Radio Eska, Leszek Kalinowski – Gazeta Lubuska, Marcin Grzegorski – Radio Index, Grzegorz Hryniewicz – inicjator Anioła Roku wyłoniła laureatów.

 

W kategorii firma laureatem została Karczma Taberska, m.in. za to , że od wielu lat organizują jesienne koncerty charytatywne pod nazwą ,,Tym, którzy odeszli” oraz włączyli się wielokrotnie inicjując akcję charytatywną „Aktywni na dworze” pomagając potrzebującym. W kategorii organizacja odznaczono Amatorski Klub Sportowy Chóragan Riders, który organizuje bezinteresownie zbiórki i licytacje na rzecz osób potrzebujących (zarówno chorych dzieci jak i seniorów). Co roku przekazują także paczki z okazji Mikołaja dla potrzebujących dzieci. Natomiast w kategorii osoba laureatem została Katarzyna Helena Prokopyszyn, która założyła grupę Maseczki Zielona Góra, pod której skrzydłami działało kilkadziesiąt osób. Grupa uszyła 200 tysięcy maseczek, które w czasie pandemii trafiły do osób potrzebujących. Zawsze gotowa do pomocy i działania. Obecnie organizuje większość akcji i licytacji dla małej Ani Orłowskiej, która walczy z SMA.

Jak dodają organizatorzy gali cudownych ludzi z ogromnym sercem jest wokół nas mnóstwo.  – Dziękujmy im z całego serca, wyróżniajmy ich bo wtedy dobro poszerza swoje granice.

Gratulujemy wszystkim laureatom Anioła Roku 2020 i dziękujemy, że jesteście – mówi Grzegorz Hryniewicz prezes Stowarzyszenia Warto jest Pomagać.

dg wzg