Akademia Piłkarska Falubaz mistrzem województwa w piłce nożnej halowej w kategorii do lat 12. W nagrodę zielonogórzanie zmierzą się w turnieju ogólnopolskim.

W zmaganiach weźmie udział 16 zespołów z kraju. Walka będzie toczyć się o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Zielonogórzanie bilety do Warszawy zdobyli w finale wojewódzkiego turnieju. Chłopcy z rocznika 2008 kolejno zremisowali z Perłą Cybinka 0:0, a następnie wygrali po 4:0 z Polonią Słubice i Stilonem Gorzów. Od początku eliminacji do finałowego turnieju stracili dwie bramki, a zdobyli 21. Trenerem grupy jest Radosław Salwa. – Po chłodnej analizie wideo każdego spotkania dostrzegam coraz większy rozwój zawodników. Na sukces wpływają owocne treningi, ale też zaangażowanie i wsparcie rodziców. Na boisku zawodnicy wiedzą, co chcą grać i do tego wzajemnie się motywują – ocenił szkoleniowiec. Finał odbędzie się za pięć tygodni. – Kolejny cel został spełniony, lecz idziemy do przodu. Damy z siebie wszystko – dodał R. Salwa.