W miniony weekend zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali aż 6-ciu kierującym prawa jazdy za przekroczenie o 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Wielokrotnie informowaliśmy już o tym, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – wciąż kierujący na polskich drogach przekraczają dozwoloną prędkość.

Mimo, że zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, nie ma tygodnia żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dodatkowo – niestety część ukaranych w ten sposób „piratów drogowych” decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień.

W miniony weekend zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali aż 6 praw jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym jechali prędkością o ponad 50 km wyższą niż dozwolona. Wiele miejsc, w których policjanci kontrolują prędkość to miejsca wskazane przez mieszkańców, którzy w pobliżu swoich domów obserwują zbyt wielu kierowców jadących z nadmierną prędkością.

W piątek na ulicy 3 Maja w Droszkowie kierujący Oplem jechał z prędkością 102 km/h w miejscu gdzie dozwolone jest jedynie 50 km/h. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Również w piątek i również kierowca Opla – na ulicy Zielonogórskiej w Bojadłach miał na liczniku 113 km/h mimo dozwolonych 50 km/h. Także ten drogowy pirat stracił prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

W sobotę policjanci z drogówki kontrolowali prędkość w Sulechowie na ulicy Warszawskiej. Kierujący Volkswagenem jechał z prędkością 114 km/h w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalne jest 50 km/h. Kierującemu pojazdem policjanci zatrzymali prawo jazdy, przyznali 10 punktów karnych i nałożyli mandat karny w wysokości 400 złotych.

W niedzielę policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość w kilku miejscach w Zielonej Górze. Ulica Zjednoczenia i Trasa Północna to miejsca gdzie często kierujący „zapominają” o ograniczeniach prędkości. Na ulicy Zjednoczenia prawa jazdy stracili kierujący Oplem i Citroenem, obaj kierowcy również zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 400 złotych i otrzymali 10 punktów karnych. Kierujący Mercedesem na Trasie Północnej jechał z prędkością 133 km/h w miejscu gdzie dozwolone jest 70 km/h. Także temu kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych i ukarali 10 punktami.

KMP - ZG