– Niewielu jest ludzi na świecie, którzy cieszą się, że stracą pracę, ja stracę ją za kilka dni – mówi prezydent Janusz Kubicki w kontekście zbliżającego się Winobrania. Dni Zielonej Góry już od soboty, 5 września.

Prezydent na 96FM – 02.09.2020

Gościem programu "Prezydent na 96FM" jest Janusz Kubicki, włodarz Zielonej Góry.Czekamy na Wasze pytania: prezydent@wzielonej.pl, telefonicznie (nr do studia: 68 326 96 96) lub w komentarzach pod transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Środa, 2 września 2020

 

Będzie skromniej, ale i bardziej lokalnie. Dotyczy to również artystów. Zagrają ci, którzy mieli lub mają związki z naszym regionem.

Będzie troszkę bardziej lokalnie. Sami zastanawialiśmy się jak ma to święto wyglądać, bo tego się nie przygotowuje w tydzień. Myślę, że każdy będzie miał okazję pójść na Winobranie, skosztować lokalnych trunków, spotkać się z Bachusem, wysłuchać wspaniałej muzyki, bo jak zwykle nasi filharmonicy rozpoczną Winobranie, na pewno wspaniałym koncertem. Tych elementów, które utrzymaliśmy jest sporo, ale niektórych rzeczy zabraknie, bo to będzie rok bez korowodu. Ten rok na pewno będzie troszkę inny, zespoły są bardziej lokalne, ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – Janusz Kubicki.
Na winobraniowej scenie na Placu Teatralnym zagrają m.in. Misia Furtak, Mela Koteluk czy zespół Raz, Dwa, Trzy.  Winobranie potrwa do 13 września.
MK - Radio Index