Jak do tej pory żaden z zielonogórskich bachusików nie miał zorganizowanej tego typu imprezy. Głośne sto lat, zaproszeni goście, balony i okolicznościowy wiersz, napisany specjalnie na tę okazję.

Bachusik Pomaguś, który z inicjatywy stowarzyszenia “Warto jest pomagać” w ubiegłym roku stanął na deptaku, świętował swój roczek. Na urodziny przybyła roześmiana delegacja z przedszkola Misia Uszatka. Specjalnie na tę okazję dzieci przygotowały artystyczne życzenia w formie rymowanki oraz oczywiście wykonały dla jubilata urodzinową laurkę. Bachusik dzieciakom odwdzięczył się słodkościami, a wesoła grupa maluchów do przedszkola wracała z balonami.

Urodziny Pomagusia były również pretekstem do przypomnienia o tym czym zajmuje się stowarzyszenie “Warto jest pomagać”. Prezes stowarzyszenia – Grzegorz Hryniewicz przypomniał w kilku słowach historię organizacji, a także jej plany na najbliższy czas, zapraszając jednocześnie na coroczną galę charytatywną “Warto jest pomagać”, która już 14. grudnia odbędzie się w Centrum Rekreacyjno – Sportowym.