Cykl „Baletnica w mieście” doczekał się już trzeciej odsłony. Paweł Janczaruk zaprasza na otwarcie wystawy fotografii 12 października, o 17.00 do mediateki Góra Mediów.

Wystawę „Baletnice w mieście. Księga 3 (Covid-19)” z udziałem Adrianny Isio będzie można oglądać w gmachu głównym Biblioteki Norwida do 30 października.

– Jesienią 2015 roku rozpocząłem realizację projektu „Baletnica w mieście”. Pierwszą baletnicą, z którą zacząłem realizację zdjęć była Ania Szafran i to z nią zbudowaliśmy podwaliny projektu. Od 2018 roku do projektu zaprosiłem następną tancerkę Olę Dudziak, a w 2019 roku rozszerzyłem projekt o kolejne baletnice ze Społecznego Ogniska Artystycznego – opowiada Paweł Janczaruk autor projektu, znany zielonogórski fotoreporter. – Każda z nich wnosi do projektu coś nowego, innego, ulotnego. Zuza harmonię i wytworność, Amela wesołość i zwinność, Hania profesjonalizm i wykwintność, Julia radość i delikatność, Olivia dokładność i subtelność, Zosia perfekcję i elegancję.

Janczaruk przyznaje, że kocha Zieloną Górę. I dobrze zna to swoje ukochane miasto. Do scenerii kolejnych sesji wybiera miejsca rozpoznawalne, ale też ukryte zakątki, omijane przez mieszkańców i turystów.

Najnowsza seria zdjęć „Covid-19” powstała na przełomie maja i czerwca br. – Wraz z baletnicami postanowiliśmy zatrzymać na fotografiach ten szczególny czas, czas pandemii. Zdjęcia ukazują też to, co działo się obok nas. Przemykający przypadkowy przechodzień, motocyklista, ktoś siedzący na ławce, przelatujący ptak… – dodaje artysta.

(dsp) - ŁZ