Z niczego nie rezygnujemy, wszystko idzie zgodnie z planem – mówiła o najbliższych inwestycjach Miejskiego Zakładu Komunikacji jego dyrektor Barbara Langner.

O tym już informowaliśmy, koronawirus mocno dotknął także komunikację miejską. Straty już teraz wyceniane są na 800 tys. zł. Mimo tych kłopotów inwestycje, które zostały zaplanowane na długo przed epidemią, zostaną dokończone. A mowa m.in. o przebudowie przystanków i pętli.

“Zainstalowanie nowych automatów biletowych, bo na 11 przystankach pojawią się automaty biletowe, w których będzie tylko płatność kartą. Na 57 przystankach będą nowe tablice, umowy są już podpisane i są w trakcie realizacji. Ostatnie etap to doprowadzenie prądu. Projekty są zrobione. Tam, gdzie będą tablice i biletomaty musi być doprowadzony prąd. Energię doprowadzimy, przebudujemy perony, przebudujemy też dwie pętle” – Barbara Langner.

Przebudowane zostaną pętle w Przylepie i w tzw. starej Łężycy.

“Przy starych zakładach mięsnych i w samej Łężycy. Myślę, że do końca września te zadania wykonać, a do końca roku rozliczyć projekt” – Barbara Langner.
A od 1 czerwca w życie wchodzi nowy rozkład jazdy. Znajdziecie go TUTAJ.
MK - Radio Index