Nowa, wzmocniona nawierzchnia jest już gotowa. W takim miejscu nie może to być zwykły beton czy inna “drogowa” wylewka. Kolejne elementy, niezbędne dla tego rekreacyjnego obiektu, są już instalowane.

Skatepark w Parku Tysiąclecia przeżywa konstrukcyjne odrodzenie. Wszystkie zaplanowane prace idą szybko, co wskazuje na to że całość nowej miejskiej inwestycji oddana zostanie przed założonym terminem.

Betonowa, zbrojona nawierzchnia, która już została wylana, potrzebuje około 30 dni na pełne scalenie się, tak aby mogła spokojnie służyć przez następne lata. W tej chwili montowane są przy skateparku barierki i nowe ławki. Do kompletu brakuje jeszcze oświetlenia, tak aby plac do jazdy był dostępny także wieczorem. Słupy oświetleniowe będą miały wysokość czterech metrów. Oświetlenie będzie w srebrno – matowej barwie.

Planowe zakończenie inwestycji, to pierwsza połowa grudnia. Wszystko wskazuje jednak na to, że zostanie ona ukończona przed terminem. Amatorzy jazdy na deskorolkach, rolkach i bmx`ach już wkrótce na pewno będą mogli bezpiecznie korzystać z tego doskonale usytuowanego miejsca w naszym mieście.

Wartość tej inwestycji to blisko 200 tysięcy złotych. Dookoła skateparku zostanie też uporządkowana zieleń, tak aby jak najlepiej komponowała się się z parkowym otoczeniem.