Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, że kontenery przed wysypiskiem przy ul. Wrocławskiej 73 będą wystawione jeszcze tylko dzisiaj. Od jutra (15.05) zakład zaprasza już na “stare śmieci”.

Przy wjeździe na wysypisko pracownik ZGK będzie kierował osoby, które przywiozły odpady do odpowiednich kontenerów (w zależności od tego co przywiozły). Zakład rusza z modernizacją Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Wrocławskiej. Z tego powodu przygotowano inne miejsce, gdzie na czas budowy będzie można przywieźć: gruz, makulaturę, plastik /puszki aluminiowe/ butelki szklane, złom, tekstylia, szkło odpadowe (m.in. szyby okienne), odpady BIO, styropian czysty, opony i elektronikę.
Na czas remontu PSZOK będzie czyny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00 i w soboty od 9.00 do 13.00

– Przypominamy, że wszystkie osoby oddające odpady powinny mieć przy sobie potwierdzenie zapłaty za wywóz odpadów za ostatni kwartał (mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej) lub potwierdzenie zapłaty za czynsz za ostatni miesiąc (mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej) – wyjaśnia Krzysztof Sikora, dyrektor ZGK. – W miarę postępów w budowie nowego PSZOK, będziemy zwiększali godziny przyjęć mieszkańców, ale obecnie prosimy o wyrozumiałość – dodaje.
Przed wyjazdem trzeba zapoznać się z regulaminem PSZOK-u https://bit.ly/2WVapRa
Projekt modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów zostanie dofinansowany z unijnego programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu to 3 mln 345 tys. 52, z czego UE dołożyła 2 mln 311 tys. 935 zł.

fot. ZGK
fot. ZGK
rk - WZG