Łężyca, Jędrzychów, Stary czy Nowy Kisielin? W sprawie nowej lokalizacji schroniska dla bezdomnych zwierząt przeprowadzona będzie wizja lokalna.

Nie zaniedbujemy tego, to priorytet na tę kadencję – mówił w Rozmowie na 96 FM Marcin Pabierowski.

Jednocześnie radny Koalicji Obywatelskiej potwierdza, że przez zbliżające się wybory parlamentarne o schronisku zrobiło się ciszej. Na drodze do wskazania nowej lokalizacji ma pomóc wizja lokalna proponowanych terenów.

“Pewnie przez te wybory, miała we wrześniu być wizja lokalna, w kilku lokalizacjach. To była Łężyca i Kisielin. Chcemy zebrać wszystkie argumenty i niczego nie narzucamy. Z wiceprezydentem Lesickim i ekspertami ustaliliśmy kilka miejsc. Teraz chcemy wizję lokalną zrobić i pokazać koszty uzbrojenia terenu. Spokojnie, będziemy realizować ten temat, bez krzywdy dla mieszkańców i z zyskiem dla miasta. Schronisko wymaga nowego obiektu, to jest priorytet na tę kadencję, bezdyskusyjnie”Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej
Pierwotnie ogłoszono, że lokalizacją dla nowego schroniska będzie Łężyca. Spotkało się to jednak z protestem części mieszkańców. Miejscem, gdzie w przyszłości znajdą schronienie czworonogi zajęła się specjalnie powołana komisja. Szacunkowy koszt inwestycji to kilkanaście milionów złotych.