Kolejny koncert w ramach projektu WyGRAJ To! odbędzie się w piątek 4 grudnia, o godzinie 19.00 na profilu FB i kanale Youtube Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. 

“Biała Ćma” zaczęła grać latem 2017 r. Impulsem do rozpoczęcia działalności było jubileuszowe wydawnictwo Jacka Katosa – niezależnego, zielonogórskiego poety i performera. Jednym z elementów wydawnictwa była płyta muzyczna (Partes Corporis, Animae Fragmenta) zawierająca różnorodne interpretacje wierszy Katosa wykonane przez zaproszonych muzyków. Na płycie znalazły się dwa utwory Białej Ćmy: „Skrzydła mojego anioła” oraz kluczowy dla rozwoju zespołu „Kac erotyk” (oba dostępne w serwisie Youtube). Nagrania dokonane w okresie od lutego do października 2019 roku zostały zwieńczone wydaniem debiutanckiego albumu pt. „Pojawienia”. Płyta ukazała się w dniu 25 listopada 2019 r.

 

 

Kajetan Suder –- (Zielona Góra) kompozytor, wokalista, samorządowiec, społecznik, animator, aktor kabaretowy (Bez Reszty, Z Górki, Kabaret Grubasy). Główny specjalista ds. kultury w Urzędzie Miasta Zielona Góra. W latach 2009-2016 związany z Inicjatywą Sceniczną FRUUU. Inicjator 5 edycji największych w Polsce warsztatów improwizacji kabaretowej na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Pomysłodawca akcji społecznej Love-Las. Współtwórca serwisu satyrycznego „Telewizja Nie Wiem”. Szkoleniowiec Impro Studio. Nominowany do nagrody dla animatorów społecznych im. Heleny Radlińskiej w 2016 roku oraz do tytułu Osobowości Roku

2019 w dziedzinie kultury w plebiscycie „Gazety Lubuskiej”.

 

Sebastian Siuda alias „Mała Fuzja” – (Gorzów Wielkopolski) gitarzysta, wykonawca niezależny, kompozytor, stypendysta Miasta Gorzów Wielkopolski i laureat nagrody im. Janusza Słowika (nagroda zbiorowa dla stowarzyszenia Sztuka Miasta). Autor solowych albumów “Indywidualizm” oraz “Industria”, a także “Nihilist” we współpracy Kamil Kwiatkowskim „Wrathu”. Twórca studia muzycznego Fuzja Studio zlokalizowanego w poniemieckim schronie w Kłodawie, a także kolektywu Laborat0rium, zrzeszającego muzyków eksperymentalnych. Mała Fuzja jest nazwą muzycznej drogi Sebastiana mającej początek w 2013 r.Muzyka zespołu ulokowana jest na pograniczu post-rocka, indie i ambientu. Ma charakter niezależny, który sprzyja wzmocnieniu warstwy tekstowej. Śmiałe kompozycje Kajetana preferujące nieszablonowe metrum i harmonię; awangardowe, post-rockowe interpretacje i oryginalne linie gitarowe Sebastiana powodują, że muzyka jest bogata i obrazowa. Swoistą specjalizacją zespołu jest muzyczna interpretacja wierszy współczesnych poetów. Odbiorca docelowy Białej Ćmy to człowiek samodzielny, znający i doceniający źródła spoza głównego obiegu i – chyba nade wszystko – przestrzeń. Biała Ćma lubi wieczór i noc. Znaczące lokale, domy kultury, kultowe miejsca i festiwale. Biała Ćma na żywo tworzy akustyczny klimat tworzony przez dwie gitary i głębokie dusze. Emocjonalny, samoistny głos Kajetana w połączeniu z autonomiczną, ale komplementarną techniką Sebastiana potrafią objąć przestrzeń, czas i odczuwanie widzów pozostając w ich odbiorze na długo.

 

Początek koncertu ON – LINE:  godz. 19.00.

Profil Facebook Zielonogórskiego Ośrodka Kultury – https://www.facebook.com/ZielonogorskiOsrodekKultury

Kanał YouTube Zielonogórskiego Ośrodka Kultury – https://www.youtube.com/user/amfiteatr

 

 

zok