W sobotę (26.10), w Parku Tysiąclecia odbędzie się VII Bieg Jeża. Dochód z imprezy tradycyjnie zostanie przeznaczony dla bezdomnych psów i kotów.

Trasa biegu liczy trzy kilometry (dwie pętle). Zaplanowano też Mały Bieg Jeża w czterech kategoriach wiekowych: 2-3lata – 100 metrów, 4-7 lat – 300 metrów, 9-11 lat – 700 metrów.

– Dobro zawsze wraca – mówi Radosław Brodzik, jeden z organizatorów biegu. – To już siódma edycja imprezy, bardzo mocno wspieranej przez mieszkańców województwa lubuskiego. Patronem biegu jest jeż, bo to bardzo pożyteczne stworzenie, które zjada insekty i małe myszy. W tym roku lato było suche, nie obrodziły drzewka owocowe i jeże za mało ważą, musimy bardziej o nie zadbać – przekonuje. – Bardzo się cieszę, że dochód z imprezy pójdzie na psy i koty, które potrzebują naszego wsparcia, zwłaszcza zimą.

Na Biegu nie zabraknie edukacyjnych pogadanek, organizatorzy powiedzą m.in. o tym, żeby nie zamykać piwnicznych okien zimą, dających schronienie kotom. W Medycznym Studium Zawodowym „Medyk” przy ul. Wazów, w godz. 11.00-14.00, otworzy się jeżowe przedszkole. Z myślą o najmłodszych przygotowano opowieści o zwierzętach i animacje plastyczne.

Opłata startowa w wysokości 10 zł, zostanie przeznaczona na rehabilitację zwierząt. Organizatorzy zapewniają pakiet startowy, w skład którego wchodzą: numer startowy i komplet agrafek. Pakiety startowe będą wydawane w piątek (25.10), w godz. 16.00-19.00 i w dniu zawodów. Uczestnik Biegu Jeża najpóźniej w dniu zawodów musi mieć ukończone 16 lat.

Uwaga, na Bieg Jeża można się jeszcze zapisywać w dniu zawodów.

Program zawodów:

*9.00-10.45 – wydawanie pakietów startowych Bieg Małego Jeża

*9.00-11.40 – wydawanie pakietów startowych VII Bieg Jeża

11.00 – start Małego Biegu Jeża

*12.00 – start VII Biegu Jeża.

Impreza zakończy się o godz. 13.00.

Organizatorami wydarzenia są Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Medyczne Studium Zawodowe w Zielonej Górze, Stowarzyszenie Zielono Góro Zacznij Biegać, Radosław Brodzik i Arkadiusz Dąbrowski.

 

>>> ZOBACZ JAK BYŁO NA BIEGU JEŻA W UBIEGŁYM ROKU <<<