Święto Bożego Ciała odbędzie się w naszej diecezji bez dużych procesji. Kuria Diecezjalna apeluje do proboszczów, aby zorganizowali czwartkowe uroczystości na mniejszą skalę.

Jak mogą wyglądać tegoroczne obchody święta Ciała i Krwi Pańskiej? Podpowiada ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze.

Zachęcamy duszpasterzy do tego, żeby organizowali niewielkie procesje, w granicach limitów, które są dopuszczone przez przepisy prawne. Po mszy świętej, przynajmniej jednej mszy, powinna się odbyć procesja wokół kościoła, bez czterech ołtarzy. Zachęcamy wiernych, żeby w tym dniu udekorowali tradycyjnie swoje mieszkania czy okna domów jakimiś emblematami eucharystycznymi – ks. Andrzej Sapieha.

W trakcie uroczystości w kościołach i kaplicach może przebywać dowolna liczba wiernych, a w plenerze – maksymalnie 150 osób.

Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, ks. Tadeusz Lityński, przywrócił obowiązek uczestnictwa w mszy świętej. Zwolnione są z niego osoby chore, w podeszłym wieku lub objęte kwarantanną.

Aleksandra Pietruszewska - Radio Index