Krzysztof Stefański, wójt gminy Świdnica, walczy z nowotworem. Przyjaciele oraz mieszkańcy zbierają pieniądze na jego leczenie za granicą. Potrzeba nawet 150 tysięcy złotych.

W pomoc zaangażowało się wiele osób. Komitet społeczny „Cegiełka dla wójta” założył internetową zbiórkę pieniędzy. Dzięki temu w prosty i szybki sposób każdy może wspomóc leczenie Krzysztofa Stefańskiego dowolną kwotą. – Przed Krzyśkiem długa chemioterapia, wyjazdy na badania, wizyty kontrolne, specjalna dieta dostosowana do rodzaju podawanej chemii, leki wzmacniające. To wszystko kosztuje, dlatego mamy nadzieję, że dzięki pomocy dobrych ludzi, zbierzemy chociaż częściową kwotę potrzebną na leczenie – piszą organizatorzy zbiórki.

 

Do akcji zbierania funduszy dołączyli również pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. K. Stefański jest nauczycielem języka polskiego i właśnie w tej szkole rozpoczynał swoją karierę. 14 października, w Dzień Edukacji Narodowej, jego dawni koledzy z pracy zorganizowali koncert charytatywny. – To dla nas bardzo ważne, że koncert odbył się akurat w tym dniu, w murach naszej szkoły. Krzysztof to nasz kolega, przyjaciel. Pieniądze są oczywiście ważne, ale chodzi o to, żeby czuł nasze wsparcie – przyznała Liliana Reimann, dyrektorka ZSP w Świdnicy. Nauczyciele i uczniowie przygotowali program artystyczny. Najwięcej emocji wzbudziły jednak licytacje. Wśród fantów każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były vouchery na zabiegi kosmetyczne, lekcje języka angielskiego, spotkania z trenerami personalnymi, płyty z autografami… Uczestnicy licytacji z wielkim zapałem przebijali kolejne kwoty. – Nie chcę zdradzać konkretnej sumy, którą zebraliśmy, ale mogę powiedzieć, że jest olbrzymia – tajemniczo odpowiedziała L. Reimann.

 

K. Stefańskiego czeka leczenie za granicą. W tych trudnych chwilach może liczyć na pomoc płynącą z różnych stron – od rodziny, przyjaciół, pracowników i innych samorządowców.

 

– Wszystkim, którzy w trudnych dla mnie chwilach mocno mnie wspierali i wspierają – bardzo serdecznie i gorąco dziękuję. Wasze wielkie serca, bezinteresowna pomoc dodają mi tak bardzo potrzebnych sił do walki z chorobą i pomagają przetrwać to, co jeszcze przede mną – napisał na swoim facebookowym profilu Krzysztof Stefański.

 

W niedzielę, 10 listopada mieszkańcy Świdnicy zapraszają na kolejne wydarzenie, podczas którego będą zbierane fundusze na dalszą pomoc wójtowi. Od 11.00 do 14.00, na terenie GOSiR-u odbędą się imprezy sportowe, a od 17.00, w sali gimnastycznej zaplanowano pokazy, licytacje i koncerty. Swoją obecność potwierdził zespół Cadillac.

 

ZBIÓRKA NA LECZENIE

Internetowa zbiórka na leczenie wójta gminy Świdnica, Krzysztofa Stefańskiego, znajduje się pod adresem: www.zrzutka.pl/rfmm3

 

(ap)

Koncert dla wójta zorganizowany przez mieszkańców   fot. materiały organziatorów
Koncert dla wójta zorganizowany przez mieszkańców fot. materiały organziatorów
Koncert dla wójta zorganizowany przez mieszkańców   fot. materiały organziatorów
Koncert dla wójta zorganizowany przez mieszkańców fot. materiały organziatorów