RM Solar Falubaz Zielona Góra stanie dziś przed pierwszą szansa zdobycia medali w sezonie 2020. W Gdańsku nasza drużyna powalczy w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Chcemy w Gdańsku pokazać dobry żużel. Jedziemy na finał bez większych celów. Nie stawiamy sprawy w ten sposób, że musimy zdobyć medale, bo inaczej będzie kiepsko. My jedziemy zrobić tam jak najlepszy wynik. Tak jak do tej pory to robimy, jedziemy na luzie i nasza filozofia się nie zmienia. Jak będzie sukces, to będziemy się cieszyć. Zobaczymy jak będzie, bo przeciwnicy także nie będą słabi. My podejdziemy do tych zawodów z szacunkiem do każdego zespołu z którym będziemy rywalizować – powiedział Piotr Żyto w rozmowie z Radiem Zielona Góra.

Skład naszej drużyny stworzą Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek, a rezerwowym będzie Damian Pawliczaka. Wybór tego zawodnika to przede wszystkim dostosowanie się do regulaminu zawodów.

Mamy aktualnie trzech równorzędnych zawodników młodzieżowych. Regulamin stanowi, że w składzie na zawody w Gdańsku musi znaleźć się  dwóch seniorów i jeden junior. Dodatkowo każda drużyna może mieć czterech mechaników. Wobec tego wybierając Damiana w parku maszyn dwóch mechaników będą mieć Patryk i Piotr, bowiem sprzętem Damiana opiekują się nasi mechanicy klubowi, którzy są też w teamie Piotra. Był to więc dla nas naturalny wybór, dostosowany pod regulamin – dodał Piotr Żyto.

Patryk Dudek z Piotrem Protasiewiczem powalczą dzisiaj w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych. Na gdańskim torze DuZers zazwyczaj czuje się doskonale i liczymy, że dzisiaj wieczorem będzie podobnie.

W kolekcji swoich medali nie mam jeszcze złota w parach, więc dobrze by było wygrać te zawody i uzupełnić te braki. Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze siły poszczególnych drużyn. My z Piotrem jesteśmy w dobrej dyspozycji i napewno będziemy walczyć o pozycje medalowe. Z takimi jedziemy tam nastawieniami oczywiście. Tor w Gdańsku jest dość łatwy, nie sprawia zawodnikom większych problemów. Sprawdzają się tam zazwyczaj takie same przełożenia od kilku lat. Tor nie powinien więc być dla nas niespodzianką. Zobaczymy na co pozwolą nam przeciwnicy. Trzymajcie za nas kciuki, a my postaramy się Was nie zawieść.


W sezonie 2018 Patryk Dudek wygrał w Gdańsk turniej PGE IMME

Rezerwowym zawodnikiem w zielonogórskiej drużynie będzie Damian Pawliczak. Początek zawodów o godzinie 19:00. Transmisja w telewizji nSport+

materiały: falubaz.com