W tym zawodzie liczy się przede wszystkim precyzja. Aby jednak ją w sobie wyrobić należy przede wszystkim cierpliwie trenować. Co ważne, w ostatecznym rozrachunku liczy się ludzkie zdrowie i życie. Przyszli lekarze po raz kolejny walczyli o tytuł najlepszych w szyciu chirurgicznym.

To już trzecie mistrzostwa w szyciu chirurgicznym, które odbywają się w naszym mieście. Do Zielonej Góry po raz kolejny zjechały zespoły studentów kierunków medycznych z całej Polski. Cykliczna impreza odbywająca się z inicjatywy Uniwersytetu Zielonogórskiego ma już w naszym kraju renomę. Jak zgodnie podkreślają organizatorzy, każdy ze studentów, który staje do rywalizacji w tych zawodach tak naprawdę jest wygrany. Zwłaszcza, że robi to z pasji i poczucia obowiązków jakie będą na nim spoczywały w przyszłej pracy zawodowej.

Podczas zawodów studenci mieli wykonać kilka rodzajów szwów chirurgicznych, w tym na przykład szew śródskórny czy materacowy. Dodatkowym zadaniem była chirurgiczna reakcja na otwarte złamanie stopy wraz z dezynfekcją i oczyszczeniem rany. W mistrzostwach wystartowało dwadzieścia drużyn reprezentujących uczelnie z całego kraju w tym oczywiście studenci zielonogórskiego Collegium Medicum.

Fot. Piotr Jędzura