W czwartek, deptak pod zielonogórskim ratuszem zapełnił się choinkami i przedszkolakami. Ten kolorowy tłum to finał proekologicznej akcji Eko Choinka. Zobaczcie relację!

fot. Igor Skrzyczewski UM

Urząd Miasta Zielona Góra i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze, uwzględniając potrzebę kształtowania świadomości ekologicznej i wrażliwości wobec przyrody po raz trzeci zorganizowali proekologiczną akcję EKO CHOINKA.

W czwartek 23 stycznia na zielonogórskim deptaku odbyła się impreza edukacyjna, dedykowana w szczególności dzieciom ze szkół podstawowych (klasy 0 i I-III) oraz przedszkoli. W ramach imprezy organizatorzy wspólnie z partnerami przeprowadzili cykl eko-warsztatów i zabaw z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej pod hasłem przewodnim „Odzyskujesz, nie marnujesz!”.

fot. Igor Skrzyczewski UM

Na dzieci czekało także wiele innych, ciekawych atrakcji jak m.in. spotkanie z maskotką klubu koszykarskiego Stelmet Enea BC Zielona Góra Dzikiem Wsadzikiem , gry i zabawy z animatorami oraz gorąca czekolada. Imprezę poprowadził rekordzista Polski w Freestyle Rab- Radosław „Rademenez” Blonkowski”.

Galeria autorstwa Piotra Jędzury ŁZ:

« 1 z 2 »