W miniony weekend na kiermaszu, chynowianie sprzedali ciasta na kwotę 3560 zł. Łącznie dla Ani z Zielonego Wzgórza, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni Stowarzyszenie Kolorowy Chynów przekaże 22 tys. 800 zł.

Barbara Wybranowska, prezes Kolorowego Chynowa i „dyrygentka” akcji charytatywnych dla Ani nie spodziewała się takiego sukcesu. – Po cichu liczyliśmy na połowę zebranej kwoty – przyznaje. – Chynowianie, ale i goście z innych dzielnic Zielonej Góry pokazali jednak, że mają gorące serca. No i bardzo chwalili nasze wypieki – śmieje się. – Największą furę zrobił chyba tradycyjny sernik, ale jak świeże bułeczki rozchodziły się piernikowiec i orzechowiec. Mieliśmy też przepyszny szpinakowiec, który pozytywnie zdziwił wielu zielonogórzan.

fot. Kolorowy Chynów
fot. Kolorowy Chynów

Pani Barbara podkreśla, że choć momentami czuła się zmęczona, ani przez chwilę nie żałuje poświęcanego czasu w weekendy. – Atmosfera na naszych imprezach była cudowna – mówi. – Uśmiechy dzieci i radość osób, które zrobiły coś dobrego, wynagradza nam wszelkie trudności. W grudniu na kiermaszu zadbaliśmy o świąteczną atmosferę przebierając się w stroje Mikołaja. Dzieciakom zafundowaliśmy niespodziankę – gorącą czekoladę z posypką – zdradza.

Jeden z chłopców napisał wiesz dla wszystkich uczestników akcji charytatywnych na Chynowie.

Chynów nas zadziwiać nie przestaje

Tydzień w tydzień ciasto sprzedaje

Robi genialna robotę

Każdy tam daje chociaż 2 złote

Zróbmy razem piękny gest

Krzycząc:Chynów, Chynów jest the Best

fot. Kolorowy Chynów
fot. Kolorowy Chynów
(rk)-WZG