Dobra informacja dla właścicieli niepublicznych zielonogórskich żłobków i przedszkoli a także rodziców, których pociechy uczęszczają do tych placówek. Miasto – w dobie epidemii koronawirusa – chce pomóc właścicielom tych niepublicznych placówek oświatowych.

Wioleta Haręzlak – dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych  – powiedziała w programie „Prezydent na 96FM” że jest pomysł na to, by pomóc właścicielom żłobków, a co za tym idzie również rodzicom.

“Decyzją prezydenta miasta zostały wypłacone środki za gotowość żłobków niepublicznych w wysokości 270 złotych na dziecko na kolejny kwartał. To jest nasza pomoc bezzwrotna. To jest też nasza gotowość, by wesprzeć żłobki niepubliczne” –  Wioleta Haręźlak.

Dodajmy, że dyrektorzy żłobków mogą już niebawem przystąpić do konkursu na realizację swoich zadań. Mogą do niego przystąpić wszystkie placówki województwa lubuskiego. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski.

Jeśli chodzi o zielonogórskie przedszkola niepubliczne  – miasto zawarło z częścią z tych placówek ugodę. Wszystko po to, by rodzice mogli płacić niższe czesne.

“Prezydent zaproponował, aby przedszkola niepubliczne, które pobierają czesne otrzymały wyższą dotacje z miasta. Nie 75 procent a 90 procent, ale z założeniem, że nie będą pobierały opłat od rodziców. Siedem umów zostało podpisanych z przedszkolami i dwie z punktami przedszkolnymi” – Wioleta Haręźlak.

Prezydent na 96fm 08.04

"Podjęliśmy decyzję o przesunięciu naboru do przedszkoli i szkół podstawowych w Zielonej Górze."Rozmawiamy z Wioletą Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w Miasto Zielona Góra. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zadawania pytań pod transmisją.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Środa, 8 kwietnia 2020

Maciej Noskowicz - Radio Index