– Nie będziemy rezygnować z inwestycji, ale myślę, że niektóre się przesuną w czasie – mówił w Rozmowie na 96 FM Andrzej Brachmański.

Maciej Noskowicz pytał radnego Zielonej Razem, czy finansowe skutki koronawirusa wpłyną na plany inwestycyjne miasta.

Nie będziemy rezygnować, natomiast niektóre inwestycje przesuną się w czasie. To, co było planowane w tym roku będzie w przyszłym. Na przykład remont Zjednoczenia był planowany na wiosnę, a zaczynamy dopiero teraz – Andrzej Brachmański.

Brachmański chwalił rząd za realizację wiosennych zapowiedzi premiera, który obiecywał samorządom pieniądze na inwestycje. A na czym będziemy oszczędzać? Tu radny Zielonej Razem wskazuje mniejsze inwestycje.

Jest kwestia pomnika “Winiarki Emmy”. To inwestycja z budżetu obywatelskiego, szacowana na ok. 200 tys. zł, a z przetargu wyszło ponad 350 tys. zł. Prezydent zdecydował, że teraz nie będziemy tego robili. Nie da się dołożyć teraz kolejnych 150 tys. zł. Prezydent przyjął strategię, że nie będzie rezygnował z dużych inwestycji, bo to duże inwestycje napędzają miasto – Andrzej Brachmański.

Rezygnacja nie, ale przesunięcia będą możliwe. Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Studio Winobraniowe: Andrzej Brachmański

W Studiu Winobraniowym Radio Index 96 fm : Andrzej Brachmanski, radny Zielona Razem.Partnerzy Winobraniowego Studia Radia Index 2020:Restauracja Winiarnia BachusStacja Kontroli Pojazdów PolControl ul. Jana z Kolna, zajezdnia PKSEvity

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Czwartek, 10 września 2020

MK - Radio Index