Czy mogą powrócić do natury? Przyłącz się do ekologicznej akcji Eko Choinki i zamiast wyrzucać drzewka świąteczne- wykorzystaj je!

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z zielonogórskimi instytucjami zapraszają na poświąteczną akcję Eko Choinka!
Po raz trzeci, w naszym mieście będziemy zbierać choinki, które straciły swój blask i powtórnie je wykorzystamy.

Już niebawem wyruszą Eko Patrole!
W ramach tegorocznej akcji, organizatorzy zaplanowali cykl różnych działań proekologicznych. Od 18 stycznia 2020 r. ruszy Choinkowy Eko Patrol. Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w soboty 18 i 25 stycznia oraz 1 lutego będą zbierali drzewka spod pergol śmietnikowych.
Choinki, od mieszkańców Zielonej Góry, odbierane będą od godz. 6:00 wg ustalonego harmonogramu pracy Eko Patroli. Dlatego prosimy, aby drzewka zostały wystawione przed pergole śmietnikowe odpowiednio wcześniej.
Harmonogram zbiórki choinek, wraz z wskazaniem poszczególnych rejonów Zielonej Góry, będzie dostępny od 10 stycznia br. na stronach internetowych i profilach FB organizatorów i partnerów wydarzenia.

Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do akcji poprzez dostarczenie drzewek w określone miejsca, jak również do wzięcia udziału w edukacyjnym przedsięwzięciu, gdzie wspólnie będziemy mogli recyklingować choinki i nie tylko (…).

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Odzyskujesz, nie marnujesz!
W ramach akcji, w czwartek 23 stycznia 2020 r., na zielonogórskim deptaku, odbędzie się wyjątkowa impreza edukacyjna.
Zebrane przez Eko Patrole choinki, lub te przyniesione osobiście, odegrają tytułową rolę w pokazach zrębkowania przy Ratuszu, które przeprowadzą Zakład Gospodarki Komunalnej i Nadleśnictwo Zielona Góra. Podobnie jak w zeszłym roku, wytworzony z drzewek naturalny nawóz będzie można zabrać ze sobą i wykorzystać we własnym ogrodzie.

W Leśnej Osadzie zaplanowaliśmy szereg niespodzianek!
W trakcie trwania imprezy edukacyjnej na deptaku, w godz. od 11:00 do 13:00, odbędą się warsztaty i kreatywne eko- zabawy. Zaplanowane działania, kształtujące właściwe postawy wobec środowiska, są dedykowane przede wszystkim dzieciom ze szkół podstawowych oraz przedszkoli. Obiecujemy, to nie wszystkie atrakcje!

Wspólnie zadbamy o świetną atmosferę!
O atrakcje w trakcie imprezy, wspólnie z leśnikami i przedstawicielami Urzędu Miasta, zadbają partnerzy wydarzenia z: Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Centrum Przyrodniczego, firmy Stelmet, Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct- Zielona Góra oraz z zielonogórskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Nadleśnictwa Zielona Góra.

Gość specjalny imprezy!
Tegoroczny finał Eko Choinki poprowadzi Radosław „Rademenez” Blonkowski – rekordzista Polski w Freestyle Rap!

To będzie ekologicznie spożytkowany czas!
Serdecznie zapraszamy do udziału!