Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego mimo wielu dodatkowych zadań przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. W ciągu ostatnich czterech dni czworo kierujących straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Statystyki wypadków od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – wciąż kierujący na polskich drogach przekraczają dozwoloną prędkość.

Mimo, że zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, nie ma tygodnia żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dodatkowo – niestety część ukaranych w ten sposób „piratów drogowych” decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień.

W ciągu ostatnich tygodni zielonogórscy policjanci zauważyli, że część kierujących wykorzystując mniejszy ruch na drodze pozwala sobie „docisnąć gaz”. Mimo wcześniejszych komunikatów informujących, że policjanci nadal przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i są każdego dnia obecni na drogach powiatu – kolejnych czworo  „drogowych piratów” zapomniało o tym. Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali ich i ukarali za nadmierną prędkość.

W piątek (03.04) o godzinie 9.45 na ul.Wrocławskiej w Zielonej Górze kierujący VW Passatem jechał z prędkością 110 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali 500 zł mandatem. Dodatkowo za to wykroczenie kierujący otrzymał 10 punktów karnych.

W niedzielę (05.04) o godzinie 11.15 na ul.Głogowskiej w Zielonej Górze kierujący Fordem miał na liczniku 102 km/h w terenie zabudowanym i w miejscu gdzie dozwolone jest 50 km/h. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł, otrzymał 10 punktów karnych i oczywiście policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Wczoraj (06.04) godzinie 17.35 na Trasie Północnej w Zielonej Górze, gdzie dozwolona jest jazda z prędkością 70 km/h, kierujący Volvo jechał z prędkością 128 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali 500 zł mandatem. Dodatkowo za to wykroczenie kierujący otrzymał 10 punktów karnych. Natomiast na tej samej ulicy o godzinie 18.40 o obowiązujących przepisach zapomniała kierująca BMW jadąc z prędkością 123 km/h. Również straciła swoje prawo jazdy, otrzymała mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 punktów karnych.

materiały: KMP Zielona Góra