W Zielonej Górze trwa Winobranie 2020. Warto zajrzeć na Plac Teatralny, gdzie wystąpią między innymi Paulina Gołębiowska i Misia Furtak. Organizatorzy zapraszają też do Miasteczka Winiarskiego i na Jarmark. Co jeszcze dzieje się we wtorek? Zobaczcie program.

Wtorek, 8 września:

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 15.00 Wokaliści ze Studium Wokalnego Tonika
godz. 15.30 Studio Tańca Street Dance
godz. 16.00 Studio Mieszkalska

godz. 17.00 Justyna Kokot
godz. 18.30 Paulina Gołębiowska
godz. 20.00 Misia Furtak

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 1000 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),
„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary
Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus”
(Sterkówk. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa”
(Krosno Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule),
„Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica),
„Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja
Palmiarnia
od godz. 10.00 „(Nie) Winny Ogródek”
godz. 16.00 – 20.00 „WinoGranie” DJ’s Set Hannah

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16.00 – 21.00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz
Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 12.00 – 18.00 Produkty od regionalnych twórców, warsztaty, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa z
ogródków, oleje ręcznie tłoczone, rękodzieło… i wile innych smaków i przysmaków.
Plac Powstańców Wielkopolskich (organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

 

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 1700 – 2130 Strefa animacji dla dzieci zabawy muzyczne, kraina instrumentów (eko instrumenty) (godz. 1700 – 1900), Show
z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem KACZOREXA (Włoclawek)
– zwycięzca programu Got To Dance (godz. 19.00 – 21.30)
4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
godz. 16.00 – 18.00 „Ślady „białych stóp”- tropimy wroga”

IMPREZY SPORTOWE

godz. 14.30 58. Mityng Winobrania 2020
Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny, www.zlkl.zgora.pl)
godz. 1700 X Winobraniowy Turniej Speedrowerowy 2020 – eliminacje
Tor speedrowerowy, ul. Wyszyńskiego 101 przy Szkole Podstawowej nr 2 (organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy, www.speedrower.zgora.pl)
Mecz koszykówki Energa Basket Liga: Stelmet Enea BC Zielona Góra vs. Legia Warszawa
Hala CRS, ul. Sulechowska 41 (organizator: Grono Sportowa SA)

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna
Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)
Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”
Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja
ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

 

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”,
„Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki”
wystawa malarstwa Mirosławy Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

(rk)-WZG