Przez dwa miesiące w sierpniu i we wrześniu Stowarzyszenie Żar Serca  prowadzi ogólnopolską kampanię Pomaganie Przez Czytanie. Organizatorzy odwiedzą 30 miejsc zachęcając dzieci do czytelnictwa, dobroczynności i świetnej zabawy.

Pomaganie przez czytanie to wiodący projekt Stowarzyszenia Żar Serca z Żar. Jest to połączenie misji promocji czytelnictwa wśród dzieci ze wsparciem leczenia, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy akcji przygotowują kolorowe stoisko, które 13.09 i 20.09 będzie czekało na odwiedzających Skansen w Ochli podczas “Niedzieli na Kamiennej”. Atrakcje stoisko to między innymi spotkanie z autorką i ilustratorką książek Ewą Kołodziejczyk, możliwość zakupu bajek o jaszczurce Cziczi z autografem od autorki, zabawy bańkami mydlanymi oraz koło fortuny z nagrodami. Zaplanowane są także tańce i hulańce w karaibskich rytmach muzycznych stworzonych przez Pana Tomasza Kłujszo.

Celem akcji i happeningów z nią związanych jest promocja czytelnictwa i wsparcie dzieci: Julii, Wiktorii, Kacperka i Gabrysia. 100% dochodu ze sprzedaży książek trafi do Stowarzyszenia Żar Serca na rzecz rehabilitacji podopiecznych.

Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze- Ochli.

Materiały organizatorzy
Materiały organizatorzy
(dg)-WZG