Według danych, które dostępne są na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, największe szanse na darmowy festiwal mają mieszkańcy Zielonej Góry, gdzie frekwencja w I turze wyniosła 70.5 %. Czy “Freekwencja Festiwal” odbędzie się w naszym mieście? Mamy szanse ale wszystko zależy od drugiej tury wyborów!

Przed pierwszą tyurą Wyborów Prezydenckich pojawiło się wiele inicjatyw profrekwencyjnych zachęcających do oddania głosu. W tym roku padła propozycja  wyjątkowa, zachęcająca do głosowania festiwalowiczów i fanów muzyki.

Organizatorzy “Freekwencja Festiwal” zadeklarowali, że na zaproszenie miasta które podejmie ich challenge i w którym frekwencja wyborcza obliczona średnio dla obu tur wyborów będzie najwyższa, stawią się by zagrać na darmowym festiwalu. Wszyscy artyści uczestniczący w akcji zrzekli się swojego honorarium.

Organizatorzy ciągle czekają na zmianę przepisów pozwalających na organizację tego typu wydarzeń, więc na ten moment nie są w stanie jednoznacznie podać terminu. Wierzą, że po wyłonieniu zwycięskiego miasta, wspólnie ustalą szczegóły i ogłoszą datę festiwalu. Zielona Góra ma największe szanse na to wydarzenie, gdyż frekwencja w I turze wyniosła 70.5 % !

Artyści, którzy złożyli deklarację udziału w akcji to: Artur Rojek, Clock Machine, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Miuosh, Mrozu, Organek, Pezet, Ralph Kaminski, Sokół i Żabson.

Zielona Góra mobilizuje się zatem do druguiej tury!

Obraz może zawierać: tekst

is - WZG