W Tancbudzie przy ul. Okulickiego nie ma mowy o nudzie! Dzieciaki i młodzież dzisiaj (28.07) szalały na deskorolkach. Będą też rapować, tworzyć graffiti i tańczyć.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Druga edycja projektu „KaczyHOOD” wystartowała w poniedziałek (27.07), potrwa do piątku (31.07). Dzieciaki uczestniczą w warsztatach za darmo! Organizatorzy byli pewni, że ich propozycja spotka się z dużym zainteresowaniem, ale frekwencja na zajęciach z deskorolki przeszła ich najśmielsze oczekiwania. – Nie mamy serca nikomu odmawiać, choć kończą się nasze moce przerobowe – śmieje się Filip Czeszyk, współorganizator wydarzenia. – Na zajęcia z deskorolki zgłosiło się wiele osób z małymi dziećmi, ale i 16-17 letnie chłopaki, które dobrze sobie radzą. Rafał Rembowski jest nie tylko świetnym instruktorem, ale i znakomitym pedagogiem, potrafi przyciągnąć młodych jak magnes. A do akcji wkraczają nasze kolejne gwiazdy – zapowiada. – Pod okiem Rademenesa Radka Blonkowskiego, prezesa Fundacji Tancbuda nauczą się rapować, Krzysztof Kurdyk i Klaudia Glaz wprowadzą w tajniki tańca hip-hop i Freestyle – wylicza.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Chętnych jest tak wielu, że trzeba będzie podzielić uczestników na grupy.

Paweł Wysocki, drugi sprawca całego zamieszania będzie miał przy sobie przystrojoną ściankę do tworzenia graffiti. Zajęcia poprowadzi Jakub Bitka.

Tancbuda zaprasza codziennie w godz. 10.30-19.00. W piątek w samo południe rozpocznie się finał imprezy, podczas którego dzieci i młodzież wykonają przygotowany przez siebie utwór na warsztatach z beatbox.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Zielona Góra.

Druga edycja projektu „KaczyHOOD” – zaproszenie

Filip Czeszyk, Paweł Wysocki i Rademenez zapraszają na drugą edycję projektu „KaczyHOOD”. To wyjątkowy, kreatywny czas w Tancbudzie zupełnie za darmo. Dzieci i młodzież mają okazję wziąć udział w rozmaitych warsztatach. Szykuje się sporo atrakcji i mega aktywny czas!

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Wtorek, 28 lipca 2020

(rk)-WZG