Zakład Gospodarki Mieszkaniowej pomoże schronisku dla bezdomnych zwierząt w remontach obiektu – Zakupimy też zmywarkę do mycia psich misek – deklaruje Rafał Bukowski, dyrektor ZGM.

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaapelowało o pomoc. Reakcja prezydenta Janusza Kubickiego była szybka. Zakład Gospodarki Komunalnej dwukrotnie dostarczył partię drewna, aby zwierzaki nie marzły. Do akcji włączył się też ZGM, który podarował 6 metrów sześciennych drewna (brzoza, sosna). Na tym jednak pomoc się nie kończy.

– Schronisko dla zwierząt prowadzone przez nowy podmiot – OTOZ Animals zwróciło się do nas z prośbą o pomoc w remontach obiektu – wyjaśnia Rafał Bukowski, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. – Czekamy teraz na wycenę prac budowlanych. W lutym zakupimy zmywarkę do mycia psich misek. Obecnie czyszczone są ręcznie. Zwierzaki będą jadły w lepszych warunkach – podkreśla. – Schronisko zgłosiło też potrzebę stworzenia kanału odpływowego, z którego pomocą opiekunowie zwierząt pozbędą się psich odchodów. Po zmianach te czynności zajmą im mniej czasu.

Radny Paweł Wysocki (Zielona Razem), pracownik ZGM mówi, że jako miłośnik czworonogów będzie pomagał schronisku. – Chciałbym podkreślić nieocenioną rolę Arkadiusza Orzeszko, miejskiego leśniczego, który zawsze pamięta o zwierzakach ze schroniska. Po każdej ścince drzew pyta, czy nie jest potrzebny opał – kończy.

Sylwię Zając, nową kierownik schroniska dla zwierząt bardzo cieszą deklaracje pomocy ze strony ZGM, bo jak nie ukrywa obiekt jest w bardzo złym stanie technicznym. – W pierwszej kolejności do naprawy jest przeciekający dach – mówi S. Zając. – W wielu pomieszczeniach mamy problemy z wilgocią, potrzebujemy nowych klatek dla kotów, a stary piec trzyma się na słowo honoru – wylicza.

(rk)-WZG