Około godz. 0:30 na stację benzynową BP przy ul. Wojska Polskiego przyjechało czarne BMW. W środku młodzi ludzie. Operator monitoringu zainteresował się samochodem, ponieważ pasażerowie długo nie wysiadali. W końcu młoda dama postanowiła wysiąść i się przejść. Gdzie pójść? Oczywiście na jezdnię na rondo.  Między samochody. Tak się zaczyna ta historia.
fot. BOW UM
Na szczęście ruch był nie duży, ale operator monitoringu niezwłocznie poinformował o zdarzeniu dyżurnego policji. W tym czasie do koleżanki dołącza kolega na… rolkach. Zabawa się rozkręca. Kilka fotek do Facebook’a. Runda wokół ronda i do samochodu.
fot. BOW UM
W drodze już patrol policji. Czekamy. Jednak młodzi ludzie postanawiają odjechać. Samochód wyjeżdża na ulicę. Tu kolega na rolkach się podczepia do samochodu za klapę bagażnika. Tak młodzież odjeżdża ulicą Wojska Polskiego.
fot. BOW UM
Jeden z kierowców postronnych, mijając ten tandem, zwolnił i nawiązał rozmowę. Bez skutku.
W tym momencie interwencję podjął patrol policji. Zabawa skończyła się. Operatorzy monitoringu odetchnieli. Na szczęście do tragedii nie doszło. Na uczestników zabawy zostały nałożone mandaty karne w wysokości 1000zł.
fot. BOW UM
Jest to jeden z wielu przykładów braku wyobraźni i lekkomyślności młodych ludzi. Biuro Ochrony Wizyjnej Urzędu Miasta cały czas pracuje i niestety często musi reagować na podobne incydenty.
materiały: BOW UM