Wystartowały wakacje. Policjanci ruchu drogowego rozpoczeli działania w trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Na drogach pojawiło się więcej policyjnych patroli, które skontrolowało prędkość i stan trzeźwości kierujących. Wyruszając w drogę pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie! Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność na drogach i dostosowanie prędkości do natężenia ruchu i warunków atmosferycznych.

Większej liczby policyjnych patroli kierujący mogą się spodziewać szczególnie na drogach krajowych nr 32 w kierunku na Krosno Odrzańskie i Sulechów, nr 27 w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego i drodze ekspresowej S 3 prowadzącej z północy na południe kraju, gdzie w tym czasie spodziewany jest największe natężenie ruchu.

W ramach działań „Bezpieczny Weekend”, dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży podczas zbliżającego się pierwszego wakacyjnego weekendu policjanci będą mierzyć prędkość pojazdów i jak zwykle sprawdzać stan trzeźwości kierujących, dlatego już teraz przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Jednocześnie przypominamy, że w komendach i komisariatach policji woj. lubuskiego można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Zachęcamy wszystkich, którzy spożywali alkohol i nie są pewni czy mogą wsiąść za kierownicę do skorzystania z urządzeń alcoblow.

Przypominamy także, że na drogach naszego powiatu pojawi się więcej patroli ruchu drogowego wyposażonych w laserowe mierniki prędkości, a także wyjadą samochody z wideorejestratorami.

Patrole ruchu drogowego mają przede wszystkim oddziaływać prewencyjnie na kierujących, dlatego najwięcej będzie patroli oznakowanych. Policjanci oprócz prędkości i stanu trzeźwości kierujących będą kontrolować także  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz eliminować z dróg tzw. „piratów drogowych”.

Pamiętajmy o tym aby dobrze przygotować się do podróży, dostosować prędkość do natężenia ruchu, warunków atmosferycznych panujących na drogach i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Zadbajmy także sami, o to żeby nasza podróż była przyjemna i bezpieczna.

materiały: KMP Zielona Góra