Przypominamy. W sobotę, 18 stycznia o świcie pierwsze Eko Patrole wyruszyły w miasto, by zbierać spod pergoli śmietnikowych zeschnięte choinki. Wystaw drzewko i daj mu szansę na drugie życie!

Uschniętą jodełkę czy świerczek można powtórnie wykorzystać. Rusza akcja Eko Choinka. W miasto wyjadą Eko Patrole – 18 stycznia, 25 stycznia oraz 1 lutego. Odwiedzą też sołectwa (od 20 do 24 stycznia). Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej będą zabierać choinki spod pergoli śmietnikowych. Kiedy pojawią się u Ciebie? Sprawdź w ramce. Eko Patrole będą jeździć od 6.00, dlatego drzewko trzeba wystawić obok śmietnika najpóźniej w dzień przed wywózką).

Finał ekologicznych działań zaplanowano w czwartek, 23 stycznia, o 11.00, na deptaku. Podczas imprezy edukacyjnej zebrane przez Eko Patrole choinki i te, które przyniosą pod ratusz mieszkańcy, odegrają główną rolę w pokazach zrębkowania. Wytworzony z drzewek naturalny nawóz będzie można zabrać i wykorzystać w ogrodzie.

Pod ratuszem stanie też Leśna Osada, w której czekać będą niespodzianki przygotowane z myślą o przedszkolakach i uczniach szkół podstawowych. Tegoroczny finał Eko Choinki poprowadzi Radosław Rademenez Blonkowski – rekordzista Polski we Freestyle Rap.

Na akcję zapraszają, już po raz trzeci, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze i urząd miasta.

(dsp)