W zielonogórskich sołectwach nie brakuje nowych inwestycji. W Suchej już stoją dwie drewniane wiaty. W Zatoniu z kolei na terenie kompleksu sportowego odnowiono istniejącą wiatę i postawiono drugą, która posłuży m.in. do organizacji pikników.

W poniedziałek (28.09) miasto zaplanowało odbiór inwestycji przy ul. Zatonie-Różana. Chodzi o zagospodarowanie terenu kompleksu sportowego.

Przedmiotem zamówienia było wykonanie projektu budowlanego oraz budowa  nowej wiaty drewnianej wraz z utwardzeniem nawierzchni kostką brukową  i odnowienie istniejącej wiaty. Nowa wiata ma powierzchnię 72 mkw., wykonano też tylne ściany i ławki dla obu wiat. Wykonawcą była firma Usługi Budowlane Marek Drozdek. Zadanie wyceniono na 94 tys. 530 zł.

W Suchej w ramach funduszu sołeckiego zagospodarowany jest teren przy boisku. Każda z dwóch wiat w Suchej ma powierzchnię 37 mkw.  Będzie można w nich organizować spotkania i pikniki. Tym bardziej, że pomyślano też o wydzieleniu miejsca na ognisko. Plac wykonano z kostki betonowej i misy z kostki granitowej. Na terenie zostanie wysiana trawa. Jak poinformowała nas Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie, termin zakończenia inwestycji, czyli 30 października jest niezagrożony. Zadanie kosztuje 44 tys. 895 zł.

fot. UM Zielona Góra
fot. UM Zielona Góra
(rk)-WZG