Biblioteka Norwida i Dyskusyjny Klub Książki zapraszają 26 lutego (środa) na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, który poprzedzi II Lubuskie Dyktando Ortograficzne.

Profesora Jerzego Bralczyka chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To wybitny językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, jeden z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego. Autor kilkudziesięciu książek m.in.: “Zwierzyniec”, “Pokochawszy. O miłości w języku” (wspólnie z żoną Lucyną Kirwil) “Na drugie Stanisław. Nowa księga imion”, “500 zdań polskich”, “Wszystko zależy od przyimka”, “Jeść!!!”, “Rozmowy przy stole”, “Świat bez słowa”), felietonów pisanych do „Wiedzy i Życia”, programów telewizyjnych – „Mówi się” i „Na słówko”. Prowadzi codzienną audycję radiową „Słowo o słowie”. Na licznych spotkaniach autorskich uczy i bawi, udowadniając, że język polski jest fascynującym tematem.

J.Bralczyk wykłada na Uniwersytecie SWPS oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Po spotkaniu będzie można kupić książkę profesora.

O 17.00 biblioteka zaplanowała II Lubuskie Dyktando Ortograficzne, jego regulamin i zasady udziału już wkrótce pojawią się na stronie Norwida. W nierównej walce z bykami zmierzy się sam profesor Bralczyk. Spotkanie z profesorem odbędzie się o godz. 18.00. Poprowadzi je Agnieszka Sobiak.

fot.organizatorzy