Muzeum Ziemi Lubuskiej wydało pierwszy zeszyt kolorowanek edukacyjnych „Barwy Zielonej Góry”. Wystarczy zaopatrzyć się w kredki lub farbki, aby poznać zaskakującą i bogatą historię Winnego Grodu.

W pierwszym tomiku spacerów w czasie i przestrzeni znajdziemy się w Zielonej Górze sprzed stu lat. Niektóre miejsca poznamy bez trudu, inne sprawią nam trudność. Miasto się zmienia, powstają nowe budynki, a starsze obiekty są przebudowywane lub burzone. Zmieniają się nie tylko ulice, ale i wędrujący po nich ludzie.

Do wehikułu czasu po dziejach naszego miasta zabierze dzieci kustosz Jerzy Paproch. Trzeba tylko zabrać ze sobą kredki i farbki! Pan Jerzy był wieloletnim kustoszem Muzeum Ziemi Lubuskiej, znawcą i odkrywcą dziejów miasta.

– Pewnego dnia zobaczył w programie dla majsterkowiczów instrukcję montażu amatorskiego wehikułu czasu, skonstruował maszynę i rzucił się w otchłanie historii, by zobaczyć to wszystko na własne oczy. Jak dotąd nie powrócił, ale przesyła nam regularnie notatki i szkice wykonane podczas swych podróży…-  w ten oryginalny sposób do podróży wehikułem czasu zaprasza MZL.

Książeczkę w cenie 10 zł można kupić w sklepiku internetowym muzeum.

materiały MZL
materiały MZL
(rk)-WZG