Jak pionformował prezydent Janusz Kubicki – Urząd Miasta Zielona Góra rusza z drugą akcją dystrybucji bezpłatnych maseczek ochronnych. Już dzisiaj od godziny 17:00 zielonogórzanie ponownie otrzymają darmowe maseczki. Tym razem przygotowano około 70 000 maseczek, które mieszkańcy będą mogli odebrać w 38 punktach na terenie Zielonej Góry a także na terenie 17 sołectw Dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra. Pamiętajmy, że od jutra, tj.16 kwietnia 2020 r., będziemy mieć obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscu publicznym.

Do akcji „Maseczka dla mieszkańca” aktywnie włączają się zielonogórscy harcerze, którzy  zadbają o naszych seniorów i w godzinach porannych będą rozdawać maseczki osobom starszym. Harcerzy będzie można spotkać przy sklepach i aptekach. Wolontariusze zabezpieczą maseczki dla tych zielonogórzan, którzy nie mogą ich odebrać w wyznaczonych punktach, w godzinach popołudniowych.

 

– Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy pomagają nam w dystrybucji bezpłatnych maseczek. Apeluję do wszystkich zielonogórzan o rozsądek i ostrożność. Bądźmy solidarni w tym trudnym czasie. Działamy i staramy się pomóc tym wszystkim, którzy sami nie mogą sobie poradzić. Chcemy, by większość zielonogórzan była zaopatrzona w maseczki.- zaznacza Janusz Kubicki, prezydent Miasta Zielona Góra

Kochani. Maseczki dla mieszkańca. Ruszamy z drugą akcją dystrybucji bezpłatnych maseczek ochronnych. Już dzisiaj od…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Środa, 15 kwietnia 2020

 

Maseczki są wykonane z bawełny używanej do maseczek chirurgicznych. Maseczki są WIELOKROTNEGO użytku i mogą być wymieniane między członkami rodziny. Po każdorazowym użyciu maseczki należy wyprać w temperaturze 90 stopni, a po wyschnięciu przeprasować żelazkiem w temperaturze przewidzianej dla wyrobów bawełnianych. Przed pierwszym użyciem maseczki powinny być wyprane i przeprasowane. Według dzisiejszej wiedzy medycznej maseczki nie chronią przed zarażeniem COVI-19 ale chronią innych w przypadku gdy Ty jesteś zarażony, a o tym nie wiesz. Dlatego noś je przy każdym wyjściu z domu!

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Dystrybucja masek ochronnych w Zielonej Górze – mapa:

Mapa z listą powyższych punktów dostępna jest pod tym linkiem: ZABEZPIECZENIE PRZED COVID-19

Mieszkańców prosimy o dostosowanie się do obowiązujących przepisów i zachowanie przepisowych dwumetrowych odstępach.

Za pomoc w dystrybucji maseczek serdecznie dziękujemy druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych, harcerzom Związku Harcerstwa Polskiego, Związki Harcerstwa Rzeczypospolitej, sołtysom Dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra, pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., spółki Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja oraz Katarzynie Prokopyszyn i członkom grupy „Maseczki Zielona Góra”.