Jak za dwa lata będzie wyglądało kąpielisko w Ochli? Do 10 lipca zielonogórzanie mogą oddać głos na jedną z czterech koncepcji. Przygotowały je cztery różne pracownie architektoniczne. Dziś przybliżymy szczegóły jednego z pomysłów!

O tym, że kąpielisko wymaga remontu, wiadomo od dawna. Przypomnijmy, co w tej sprawie mówił prezydent Janusz Kubicki. Podkreślił, że ostateczny projekt odnowy obiektu będzie złożony z różnych pomysłów.

Jestem o tym przekonany, że Ochla wreszcie wstanie z kolan, że przywrócimy jej dawną świetność. Są różne propozycje: jest park wodny, oczywiście zjeżdżalnie, ale również element pomostu na wodzie. To nie będzie jedna z tych koncepcji. Chciałbym (i takie jest też założenie), żebyśmy z tych wszystkich koncepcji, bo każda zawiera po kilkanaście czy kilkadziesiąt elementów, „ulepili jedno ciasto”Janusz Kubicki.

Na antenie Radia Index będziemy wam przybliżać szczegóły każdego z pomysłów. Pierwszym gościem, dziś o 13:30, będzie Barbara Niemiec z biura projektowego Arcus.

>>> TRANSMISJA <<<

Głos na jeden z projektów kąpieliska można oddać na trzy sposoby: przez formularz w „Łączniku Zielonogórskim”, stronę internetową ochla2022.pl lub przy ratuszu na papierowej karcie do głosowania.

Aleksandra Pietruszewska - Radio Index