Ekoenergetyka Polska rozpoczęła dzisiaj (17.12) współpracę z Indonezją. Oficjalną wizytę w siedzibie firmy w Nowym Kisielinie złożyła Siti Nugraha Mauludiah, Ambasador Republiki Indonezji w Polsce.

Pani ambasador spotkała się z prezes firmy Dagmarą Dudą i wiceprezesem Maciejem Wojeńskim. Ekonergetyka planuje ekspansję na rynku azjatyckim. Symbolicznie przekazała  ambasador Indonezji pierwsze z urządzeń – stację ładowania Axon 100kW.

– Strona indonezyjska jest zainteresowana wdrażaniem rozwiązań i produktów stworzonych przez naszą firmę – mówi Kamil Melcer, dyrektor Biura Marketingu i PR. – Chodzi nie tylko o ładowarki elektryczne. Podzielimy się też wiedzą i doświadczeniem z zakresu elektromobilności.

fot. Piotr Jędzura ŁZ
fot. Piotr Jędzura ŁZ

W czasie pobytu pani ambasador odbyła się konferencja inaugurująca Polsko-Indonezyjską Platformę na Rzecz Elektromobilności, w której uczestniczyli: Siti Nugraha Mauludiah, Ambasador Republiki Indonezji w Polsce, Widya Rahma Utami, Szefowa Protokołu oraz Działu Konsularnego i Gospodarczego Ambasady Republiki Indonezji w Polsce, Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego, Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry, Dagmara Duda, prezes zarządu Ekoenergetyka-Polska, Maciej Wojeński, wiceprezes zarządu firmy, Grzegorz Benysek, wiceprezes zarządu firmy, Krzysztof Benysek, prezes Stowarzyszenia Polska Izba Rozwoju Elektromobilności. Moderatorem był Marcin Schmidt, Stowarzyszenie Polska Izba Rozwoju Elektromobilności.

Ambasador Indonezji odwiedziła Stację Paliw Alternatywnych Ekoen i wzięła udział w ładowaniu pojazdów elektrycznych. Następnie zapoznała się z technologią i produktami Ekoenergetyki. S. Nugraha Mauludiah przejechała się zielonogórskim autobusem elektrycznym, aby osobiście zapoznać się z rozwiązaniami naszej firmy w obszarze transportu miejskiego.

fot. Piotr Jędzura ŁZ
fot. Piotr Jędzura ŁZ
(rk)-WZG