Dzisiaj Elektrociepłownia „Zielona Góra” przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Zielonej Górze 70 tys. zł na wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego.

Z pomocy skorzysta 150 rodzin, wytypowanych przez MOPS. – Jestem dumny, że Elektrociepłownia dostrzega to, że są w mieście ludzie, którzy nie radzą sobie z opłatami za ogrzewanie – mówi  prezydent Janusz Kubicki – Najłatwiej pomóc artystom i sportowcom, a przecież biedni też potrzebują wsparcia. Dziękuję za to. Zimą każdy musi mieć ciepło.

Krzysztof Kwiecień, prezes Zarządu Elektrociepłowni Zielona Góra podkreślił, że Elektrociepłownia już po raz dwunasty przekazuje darowiznę. – W tym roku uczestniczymy w programie pomocy “Dzielimy się ciepłem” prowadzonym w tych miastach w Polsce, w których obecna jest PGE Energia Ciepła. Z najbardziej potrzebującymi trzeba się dzielić – zaznacza.

Radości nie ukrywał Mieczysław Jerulank, dyrektor MOPS. – Wśród naszych beneficjentów są osoby starsze i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, których nie stać na uregulowanie rachunków za ogrzewanie. Dziękujemy za pomoc.

RK

fot. Piotr Jędzura
fot. Piotr Jędzura