28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, ale pieniądze wciąż spływają, m.in. z internetowych licytacji. W Zielonej Górze radość, bo pobity został kolejny rekord.

W Rozmowie na 96 FM za hojność dziękował mieszkańcom Filip Gryko. Szef zielonogórskiego sztabu WOŚP powiedział, że kwota, którą zebrano będzie oscylować wokół pół miliona złotych.

fot. Sztab WOŚP ZG
“W tym momencie jest ok. 477 tys. 600 zł, plus grosiki, plus waluta obca, którą liczy już Warszawa i plus aukcje. Myślę, że zamknie się to w kwocie pół miliona złotych. Na to liczymy. Będzie absolutny rekord! Wzrost o ok. 20% to jest duży sukces. Zawsze przeskakiwaliśmy o 20-30 tys. zł, a teraz ponad 120 tys. zł. No szok! Zielona Góra dochodzi do pół miliona, bijemy też Gorzów!” – Filip Gryko.

Orkiestra grała w wielu miejscach Zielonej Góry i na różne sposoby. Gryko jest pod wrażeniem frekwencji. Zielonogórzanie licznie przybywali na wydarzenia związane z finałem.

fot. Sztab WOŚP ZG
“Myślę, że dla nas jako dla sztabu ta ilość była szokująca. W sztabie mamy doświadczenie, po 5 latach niewiele się zmienia. Okazuje się, że zaskoczyła nas frekwencja. Na pewno było to związane z pogodą, po drugie z popularnością Jurka Owsiaka, a po trzeci z atrakcjami, które udało nam się zorganizować”Filip Gryko.
W Rozmowie na 96 FM także o bezpieczeństwie, którego strzegli zarówno policjanci, jak i ochroniarze, na których podwojono nakłady finansowe względem finału sprzed roku. Więcej podsumowań w całej audycji.
fot. Sztab WOŚP ZG