Zielonogórscy policjanci zatrzymali cztery osoby w związku z podejrzeniem usiłowania oszustwa. Na jednej ze stacji benzynowych w Zielonej Górze próbowali zapłacić fałszywymi banknotami Euro. Przy zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli 20 sztuk banknotów, po przeszukaniach w mieszkaniach kolejne. Łącznie zabezpieczono 75 nominałów.

W sobotę (18.07) na stację paliw w centrum miasta przyjechały cztery młode osoby podróżujące samochodem marki BMW. Kierujący po zatankowaniu pojazdu poszedł na stację, żeby zapłacić za paliwo. Kasjerka przyjmująca pieniądze od razu zorientowała się, że banknoty o nominale 20 Euro, które otrzymała od klienta są fałszywe i powiadomiła policję.

fot. KMP w Zielonej Górze
fot. KMP w Zielonej Górze

Policjanci zatrzymali kierującego, który miał przy sobie cztery fałszywe banknoty. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego. Następnie podczas sprawdzania, znaleźli u jednego z pasażerów (24-latka) 21 podobnych banknotów. Policjanci zatrzymali wszystkie osoby znajdujące się w pojeździe: trzech mężczyzn w wieku 19-24-lata oraz 23-letnią kobietę. Po przeszukaniu w ich mieszkaniach policjanci znaleźli kolejne fałszywe banknoty. W sumie zabezpieczyli 75 sztuk.

Wszystkie osoby przesłuchano. Przedstawiono im zarzuty usiłowania oszustwa, a za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze zdecydowała o objęciu wszystkich podejrzanych policyjnym nadzorem.

fot. KMP w Zielonej Górze
fot. KMP w Zielonej Górze

W trakcie postępowania policjanci ustalili, że zatrzymane osoby zdążyły już zapłacić fałszywymi banknotami na terenie powiatów lubińskiego i polkowickiego.

Materiały KMP Zielona Góra